Jak kupić wymarzone mieszkanie?

Zakup wymarzonego mieszkania jest przedsięwzięciem. Jest kilka sposobów zakupu własnego lokum:

* można samodzielnie szukać mieszkania

* można zwrócić się do developera i nabyć nowe mieszkanie

* można kupić mieszkanie z drugiej ręki do remontu znalezione samodzielnie

* można pójść do biura nieruchomości, które znajdzie wymarzone mieszkanie

Sposobów jest sporo, ale każdy wymaga czasu. Zanim kupi się wymarzone mieszkanie trzeba obejrzeć kilka lokali – większych i mniejszych w różnych lokalizacjach. Czasami warto wydać więcej, ale mieć mieszkanie niczym z marzeń oraz ze snów.

Piękne mieszkanie to podstawa

Para powinna mieć mieszkanie co najmniej dwupokojowe – salon, sypialnia, kuchnia oraz łazienka przydadzą się na pewno. Jest to doskonały wybór dla niejednej osoby. Warto mieć 50-60 metrów kwadratowych. W mniejszym mieszkaniu para będzie obijała się o siebie, a to jest zdecydowanie niekomfortowe. Lepiej mieć większe mieszkanie, które jest komfortowe i przestronne. Niewiele osób stać na kupno 100-120 metrów kwadratowych. Obecnie ceny mieszkań poszły w górę, a Polacy nie zarabiają kroci. Szukają mieszkań w dobrych cenach, często do remontu, w mniejszych miastach. W dużych miastach mieszkanie kosztuje ok. 15000-16000 złotych za metr kwadratowy. Piękne mieszkanie to podstawa, ale wydatek 300 000- 500 000 złotych jest ogromnym obciążeniem. Niewiele osób stać na taki wydatek, nie wszyscy mają zdolność kredytową wynoszącą takie ogromne pieniądze. Warto zatem wybrać mieszkanie w mniejszej miejscowości za 5000-8000 złotych za metr kwadratowy. Lepiej przemyśleć zakup, aby na przykład nie dojeżdżać codziennie do pracy 3-4 godziny, ponieważ jest to bardzo męczące.

Wymarzone mieszkanie lepiej jest kupić z pomocą eksperta, czyli doradcy ds. kupna nieruchomości. On wie jakie są mieszkania, zna ich zalety i wady, potrafi przedstawić każde mieszkanie i doradzić klientowi. Dobrej klasy mieszkanie to inwestycja oraz miejsce do życia. Można je sprzedać i wymienić na mniejsze lub większe – w zależności od potrzeb. Polacy kupują nieraz jedno mieszkanie na całe życie, nie zawsze mogą sobie pozwolić na wymianę takiego mieszkania.

Autor

  • Miłośnik sportu. W młodości grał w młodzieżowej drużynie piłkarskiej. Obecnie pracuje jako trener niewielkiego klubu sportowego. Jako hobby obrał sobie pisanie o biznesie i finansach.

2 komentarze do “Jak kupić wymarzone mieszkanie?”

  • kelly pisze:

    Zakup mieszkania nie jest taką prostą sprawą. Najlepiej rozglądać się w towarzystwie fachowca, który oceni prawdziwą wartość mieszkania. W przeciwnym wypadku można sporo przepłacić.

  • łajka pisze:

    Niestety samodzielne poszukiwanie mieszkania nie zawsze może wyjść na dobre, trzeba się na tym znać. Wielu sprzedawców oferuje buble nie nadające się do codziennego użytku, a przecież mieszkać powinno się z przyjemnością.

Dodaj komentarz