Ucz się całe życie!

Inwestowanie ma wiele twarzy. Jeśli posiadamy odpowiednią ilość gotówki warto ją mądrze ulokować, ponieważ każdą ilość pieniędzy można mniej lub bardziej mądrze wydać. A dobra lokata sprawia, że zarobione przez nas środki finansowe zaczynają dla nas pracować. Można je umieścić w banku na dobrze oprocentowanym koncie, jak również zakupić szereg nieruchomości, na przykład ziemię czy też mieszkania. Dobrym sposobem na lokowanie pieniędzy, jest myślę zakup lokali mieszkaniowych i ich wynajmowanie. Ale to wszystko co powyższe może koniec końców mieć marny skutek, jeśli najpierw  nie zainwestujemy w najważniejszego człowieka w swoim życiu, czyli w samego siebie. To jak jesteśmy poukładani, w jaki sposób podchodzimy do życia ma również przełożenie na nasze finanse i ich ewentualne pomnażanie.

Jak inwestować w siebie?

Cały czas się uczmy i rozwijajmy, idźmy do przodu. Kto stoi w miejscu ten generalnie się cofa. I to bez względu na to, czy jesteśmy przedsiębiorcą zarządzającym wielką korporacją lub też pracujemy na skromnej posadzie. Inwestować w siebie można w różny sposób, ale bądźmy przede wszystkim ciekawi świata, czytajmy mądre i wartościowe książki. Nie czerpmy wiedzy o życiu z wątpliwej wartości gazet albo z Internetu. Tam wszystko jest podane w sposób miałki, a my musimy dążyć do głębszej wiedzy.

Żaden czas nie jest nieodpowiedni, aby na przykład rozpocząć na nowo naukę w szkole chociażby średniej, czy też pójść na studia. W wieku czterdziestu lub pięćdziesięciu lat dzieci są z reguły odchowane, nie wymagają już takiego zachodu z naszej strony. A więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tym okresie życia rozpocząć solidną edukacje, skończyć uczelnię wyższą i poszerzać wiadomości z dziedziny nas interesującej.

Wartości nauki.

Jeśli nie mamy ochoty konturować nauki w szkole lub na uczelni zacznijmy się na przykład uczyć języków obcych, jeśli tego wcześniej nie robiliśmy. Nauka taka to duże dobrodziejstwo dla mózgu każdego człowieka, jego doskonały trening dzięki któremu poprawiamy swoją koncentrację i uaktywniamy obszary, które są odpowiedzialne za pamięć i zdolność logicznego myślenia.

Świat na dzień dzisiejszy stoi otworem, można po nim podróżować, nie trzeba pytać władz jak to było wiele lat wcześniej o zgodę na wyjazd za granicę. Dobrze jest wtedy przebywając na terenie obcego państwa, znać język jakim posługują się jego rdzenni mieszkańcy. Podróże również niesłychanie kształcą, cały czas uczymy się nowych rzeczy. I myślę że o to właśnie chodzi, aby nieustanie inwestować w samego siebie. Bo jeśli my tego nie zrobimy, to przecież nie zrobi tego za nas nikt inny.

Autor

  • Miłośnik sportu. W młodości grał w młodzieżowej drużynie piłkarskiej. Obecnie pracuje jako trener niewielkiego klubu sportowego. Jako hobby obrał sobie pisanie o biznesie i finansach.

2 komentarze do “Ucz się całe życie!”

Dodaj komentarz